Atostogos su augintiniu

Teksto dydis:

Atostogos su augintiniu

Atostogos su augintiniu
2011 birž. 22 10:04

Vasara – atostogų metas, kai norime pailsėti, bet ką reiktų daryti ir kaip tam tinkamai pasiruošti, jeigu ketinate keliauti kartu su savo augintiniu?

Kelionei reiktų ruoštis iš anksto, kad atostogų metų neturėtumėte rūpesčių dėl savo mylimo keturkojo draugo.

Pirma, ką reiktų padaryti prieš kelionę – pasirūpinkite visais veterinariniais dokumentais, gyvūnas turi turėti pasą, mikročipą, būti paskiepytas. Dėl specifinių reikalavimų keliaujant į skirtingas šalis patariame kreiptis į specialistus, kurie Jums padės susigaudyti bei patars kaip viską tinkamai sutvarkyti. Daugiau informacijos apie kelionės reikalavimus galite rasti www.pettravel.lt internetiniame puslapyje.

 

Prieš ilgesnę kelionę apsilankykite pas veterinarijos gydytoją, jeigu reikia iš anksto pasirūpinkite būtinais vaistais. Pravartu įsigyti preparatus nuo erkių ir blusų.

Keliaujant į kitą šalį, pasirūpinkite viešbučiais, kuriuose leidžiama apsistoti su augintiniais. Pasidomėkite, kokios gyvūnų laikymo sąlygos yra konkrečiame viešbutyje, koks mokestis, kokie reikalavimai gyvūnui.

Jeigu ketinate keliauti automobiliu ir laukia ilga kelionė, tam ruoškitės iš anksto, gyvūną pratindami prie transporto priemonės. Iš pradžių, pavežiokite gyvūną netolimais maršrutais, pastebėkite, kaip gyvūnas jaučiasi automobilyje, ir tik įsitikinę, kad gyvūnas toleruoja važiavimą, galite ryžtis ilgesnei kelionei.

Kelionės metu gyvūnai turi keliauti tam pritaikytame konteineryje arba dar kitaip vadinamojoje transportinėje dėžėje. Gyvūnas, keliaudamas specialiai pritaikytoje kelioninėje dėžėje, netrukdys nei keleiviams, nei vairuotojui. Patogiausias būdas, kai šuo keliauja automobiliu ir yra atitvertas specialiomis grotelėmis. Taip pat galima nusipirkti specialius diržus, kuriais yra prisegamas augintinis. Ant galinės sėdynės patariama užtiesti vandeniui nepralaidų, neslidų, lengvai valomą užtiesalą. Kad gyvūnui būtų jaukiau kelionės metu, pasirūpinkite, kad kelioninėje dėžėje būtų įdėtas gyvūno mėgstamas žaislas, paklotas ar gultas, kur Jūsų augintinis jaustųsi kaip nuosavuose namuose. Prieš kelionę pratinkite gyvūną prie transportinio konteinerio, kad gyvūnui jis būtų nesvetimas ir jis jame jaustųsi komfortiškai.

Keliaudami automobiliu darykite pertraukėles, sustokite, leiskite savo augintiniui palakstyti, duokite vandens.

Planuodami kelionę lėktuvu iš anksto pasidomėkite gyvūnų vežimo taisyklėmis, nes jos skirtingose aviakompanijose gali skirtis, įsigykite kelionėms tinkamą transportinį konteinerį, rezervuokite bilietus, kur taip pat būtų padaryta rezervacija ir gyvūnui. Dėl bilietų rezervavimo bei gyvūnų transportavimo galite kreiptis www.pettravel.lt

 

Straipsnį parengė:Kelionių su gyvūnais organizatorius Artūras Gromovas

www.pettravel.lt

Komentuoti