Kelionės su gyvūnais

Teksto dydis:

Kelionės su gyvūnais

Kelionės su gyvūnais
2011 birž. 27 09:34

Dažnas iš mūsų, susiruošęs į kelionę, pagalvoja ir apie savo augintinį, kuris būdamas visaverčiu ir gerbiamu šeimos nariu, taip pat keliauja kartu. Kad kelionė vyktų sklandžiai ir nekiltų jokių rūpesčių, tuo reikėtų pasirūpinti iš anksto.

Gyvūnai dažnai keliauja transporto priemonėmis kartu su savo šeimininkais, kelionė gali būti trumpa, tai ypač aktualu miesto gyventojams, kai kartu su savo augintiniu važiuojate į svečius, parką ar norite kartu praleisti savaitgalį gamtoje. Ilgesnės kelionės: kai su savo augintiniu keliaujate į užsienį, planuojate atostogas ar važiuojate gyventi į kitą valstybę. Kiekviena kelionė su gyvūnu, tai papildomi rūpesčiai, kurių įmanoma išvengti viską protingai ir nuosekliai planuojant. Pats racionaliausias būdas tai padaryti – kreiptis į specialistus, kurie žino specifinius reikalavimus ir gali padėti išvengti problemų.

Vienintelė Lietuvoje Jakovo veterinarijos centro kelionių agentūra, kuri rūpinasi kelionių su gyvūnais organizavimu.

„Mes organizuojame bei administruojame gyvūno kelionę, kiekvienas gyvūno transportavimo atvejis yra individualus, todėl rūpinamės nuo gyvūno veterinarijos dokumentų paruošimo iki jo transportavimo, siekdami kiek įmanoma išvengti nesusipratimų, kurie yra galimi gyvūno kelionės metu, ir rasti tinkamą, saugų ir optimalų gyvūno pervežimo būdą bei maršrutą“, – teigia agentūros specialistai.

Kad gyvūnas sėkmingai ištvertų kelionę ir jaustųsi patogiai, tam reiktų atitinkamai pasiruošti. Visų pirma, reiktų pasirūpinti tinkamu transportiniu konteineriu.

Transportinių konteinerių (narvelių) pasirinkimas yra didelis, todėl rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į patvarumą, medžiagas, iš kurių pagamintas narvelis, atsižvelkite į reikalavimus, kuriuos turi atitikti transportavimo dėžė, nes skirtingi vežėjai, taiko skirtingus reikalavimus.

Nuo mažens prie narvelio pratinamas gyvūnas jame jausis patogiai, narvas jam bus nesvetimas ir jis jį laikys nuosava valda. Pripratintas prie transportinio konteinerio gyvūnas be vargo pakels kelionę, nes jo nešiojamas būstas visada bus su juo ir jis jame jausis saugiai, kaip tikruose savo namuose.

Keliaujant automobiliu

Keliaudami automobiliu įsitikinkite ar transportinis narvas saugiai telpa automobilyje, kitu atveju galite įrengti specialią pertvarą, kad gyvūnas negalėtų patekti į keleivių skyrių ir trukdyti vairuotojui.

Kad Jūsų gyvūnui būtų patogiau, galite patiesti patiesalą, padėti indelį su maistu ar vandeniu, kas ypač aktualu važiuojant ilgesnį atstumą.

Mažesniems gyvūnams yra specialios plastikinės keliondėžės. Visada įsitikinkite, kad ji pastatyta saugiai, kad staigiai stabdant ji nenukristų ar nepasislinktų.

Keliaujant lėktuvu

Pagal nustatytas taisykles lėktuvo salone leidžiama gabenti šunis, kates, naminius paukščius, triušius, uždrausta transportuoti roplius ir graužikus.

Kiekviena aviakompanija taiko skirtingus reikalavimus, todėl planuodami savo kelionę kartu su savo augintiniu, atidžiai skaitykite taisykles bei reikalavimus arba kreipkitės į keliones su gyvūnais planuojančius specialistus.

Lėktuvu naminiai gyvūnai gali būti gabenami specialiuose, tam pritaikytuose konteineriuose, kurie turi atitikti aviakompanijos saugumo reikalavimus.

Bendrieji reikalavimai transportuoti gyvūną lėktuvu salone yra tokie: transportinio konteinerio išmatavimai 50x40x23 cm, svoris negali viršyti 8 kg. (Kiekvienu atveju rekomenduojame pasitikslinti dėl aviakompanijos keliamų reikalavimų).

Renkantis transportinį konteinerį labai svarbu, kad jis būtų tinkamo dydžio, kad jame gyvūnas galėtų laisvai atsistoti ir apsisukti. Jeigu transportinis konteineris parinktas netinkamai, bilietų pardavimo agentas ar aviakompanijos atstovas turi teisę atšaukti registraciją. Kiekvienu atskiru atveju rekomenduojame teirautis aviakompanijose arba specialistų, organizuojančių keliones su gyvūnais.

 

Straipsnį parengė kelionių su gyvūnais organizatorius Artūras Gromovas

www.pettravel.lt

 

Komentuoti