Alergiją galite „pasigauti“ ir namuose. Keletas patarimų

Teksto dydis:

Alergiją galite „pasigauti“ ir namuose. Keletas patarimų

Alergiją galite „pasigauti“ ir namuose. Keletas patarimų
2011 geg. 25 09:50

Dažniausiai sezonines alergijas sukelia ore esančios žiedadulkės, kurias kaip labai smulkią pudrą ore paskleidžia medžiai, žolės ir krūmai. Dauguma medžių žydi pavasarį, žolės – pavasario pabaigoje ir vasarą. Yra ir tokių augalų, kurie žydi vėlyvą vasarą ir net ankstyvą rudenį. Taigi žmonėms, besiskundžiantiems sezoninėmis alergijomis, reikėtų vengti šių alergenų.

Štai keletas patarimų norintiems išvengti šienligės arba bent jau palengvinti jos simptomus sezono metu:

  • Stenkitės laikyti uždarytus savo namų langus ir duris. Nors visiškai neįmanoma atriboti savo namų nuo išorinės aplinkos, tačiau uždari langai ir durys gali apsaugoti nuo žiedadulkių patekimo į namus, taigi ir nuo varginančių šienligės priepuolių. Jei yra galimybė, rinkites patalpas su oro kondicionieriais.
  • Ribokite buvimą lauke. Stenkitės būti kuo mažiau gryname ore, kai žiedadulkių lygis jame pats didžiausias, dažniausiai ryte nuo 5 iki 10 val. Jei mėgstate bėgioti, tai geriau tam rinktis vakarą. 
  • Važiuodami mašina, uždarykite visus langus. Taip save apsaugosite nuo žiedadulkių ir dulkių.
  • Iš lauko grįžę namo prauskitės po dušu, pasikeisite rūbus. Žiedadulkės gali nusėsti ir kauptis ant Jūsų rūbų, plaukų. Parneštos namo, jos gali prilipti prie baldų, patalynės, pagalvių, daiktų ar net kitų šeimos narių. Todėl alergiškiems žmonėms svarbu dažnai plauti patalynę, rūbus, o tik grįžus iš lauko, patiems praustis po dušu.
  • Siekiant palengvinti simptomus, naudokite nereceptinius antihistamininius preparatus. Kai kuriems žmonėms jie labai veiksmingi kovojant su šienligės simptomais, tokiais kaip čiaudulys, bėganti nosis, perštinčios akys ar gerklė. 
  • Taip pat patariama nosį plauti druskos tirpalu. Jį galima įsigyti vaistinėse, ar net pasidaryti patiems.

Jei nepadeda nei vienas iš čia paminėtų patarimų, reikėtų pasitarti su gydytoju. Taip pat galima rinktis ir netradicinius gydymo būdus, tokius kaip akupunktūra, homeopatija ar gydymas žolelių pagalba. Tačiau svarbiausia nepamiršti, kad mes patys esame savo kūno šeimininkai ir pirmiausiai patys turime juo rūpintis bei stengtis daryti viską, kad palengvintume savo gyvenimą sezoninių alergijų metu.

Rytoj: kokie pavojai tyko atostogaujant užsienyje.

Komentuoti