Prasideda atostogos ir alergijos. Kaip gelbėtis ir ką reikia žinoti?

Teksto dydis:

Prasideda atostogos ir alergijos. Kaip gelbėtis ir ką reikia žinoti?

Prasideda atostogos ir alergijos. Kaip gelbėtis ir ką reikia žinoti?
2011 geg. 24 10:24

Nuo Hipokrato laikų pasaulinė medicina iki šiol negali tiksliai atsakyti, kodėl atsiranda alerginių susirgimų ir kaip prieš juos kovoti. Tiesa, šiandien jau kai kas žinoma, Todėl mūsų puslapio paieškoje įsivedę žodį „alergija“ rasite daug tiek medicininės, tiek populiariai išdėstytos informacijos.

Dabar pakalbėkime apie tai, ko derėtų neužmiršti, rengiantis į vasaros keliones. Taigi įsiklausykite į mūsų patarimus.

Alergiją sukelia… E klasės imunoglobulinai. Negalime Jums tiksliai atsakyti, kas jie per vieni, tačiau sveiko žmogaus organizme jie suaktyvėja tiktai tada, kai atsiranda reali kokių nors neįprastų parazitų arba mikrobų atakos grėsmė. Tačiau linkę į alergiją žmonės kažkodėl tokiu būdu reaguoja į paprastai žmogui nežalingas medžiagas. Užtenka ant alergiko odos arba į skrandį patekti nors lašeliui apelsinų sulčių arba kokiai nors žiedadulkei, kai visas organizmas pasiruošia „kovinei parengčiai”. Be to, fizinei žmogaus būklei daug reikšmės turi ir jo dvasinė pusiausvyra: stresai, baimės… Kai kuriems ligoniams pakanka vien žvilgtelėti į piešinį su vilnijančiu rugių lauku arba dulkių debesiu, tuoj pat prasideda alerginė reakcija.

Kaip pasireiškia alergija, jūs tikriausiai žinote. Jeigu ne iš savos, tai iš svetimos patirties.

Jeigu tai alerginis rinitas – bus užgulta nosis, čiaudėsite, paraus akys. Jeigu dilgėlinė – oda pasidengs smulkiais raudonais spuogeliais, kurie niežės, pavirs pūslelėmis arba susilies į vieną didžiulę dėmę. Sunkus kvėpavimas taip pat gali būti alergijos pasekmė – kuomet išburksta kvėpavimo takų gleivinė. Maistinė alergija sukelia sunkumą skrandyje, taip pat viduriavimą, dažną šlapinimąsi, egzemas ir kitus nemalonius dalykus. Tiesa, visi šie simptomai gali visai nebūti alergija, o kokia nors kita liga. Išbėrimas – infekcija. Sunkus kvėpavimas – širdies – kraujagyslių liga. O sunkumas skrandyje ir viduriavimas – apsinuodijimu. Tačiau bet kuriuo atveju galima išgerti vaistų nuo alergijos. Jeigu alergija nesiliaus, reikės skubiai imtis kitų priemonių.

Primename, kad alergiją galite „pasigauti“ ir namuose. Rytoj Jūsų laukia keletas naudingų patarimų.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

oxic 2011 geg. 24 13:06

Vis daugiau žmonių serga alergijomis nuo visų konservantų maiste, chemijos kurią tepa ir purškia ant savęs. O farmacininkams tai į naudą. nes dažniausia vaistai nesupranti ar veikia, ar ne, nes kiekvieną dieną jų poveikis skirtingas. Todėl esame priversti išbandyti krūvas naujausios kartos antihistaminių vaistų ir prieiti išvados, kad be hormoninių purškalų eilinį kartą neapseisime. O kas vyksta purškiant hormonus į nosį visą alergijos sezoną?