Temos tęsinį pasiūlė lankytojas: Psichologinis alergijos gydymas

Teksto dydis:

Temos tęsinį pasiūlė lankytojas: Psichologinis alergijos gydymas

Temos tęsinį pasiūlė lankytojas: Psichologinis alergijos gydymas
2011 geg. 31 09:48

 Niekam ne naujiena, kad bet kuri liga turi psichologines šaknis. Nervinė, imuninė ir endokrininė sistemos yra glaudžiai susijusios.

Psichologinę alergijos gydymo metodiką sukūrė Robertas Diltsas – vienas iš Nnurolingvistinio programavimo sistemos kūrėjų. Dabar ją sėkmingai taiko daugelis psichoterapeutų.

Psichologas R. Diltsas alergiją prilygino imuninės sistemos fobijai: „Jūsų imuninė sistema per stipriai reaguoja į medžiagas, kurios nekelia pavojaus“. Pakako imuninei sistemai vos kartą suklysti sprendžiant, kas yra pavojinga, ir organizme atsirado „užkoduota“ ląstelė.

Pasirodo, alergija yra nepagrįsta imuninės sistemos baimė. Normaliomis sąlygomis imunitetas „puola" tik organizmo priešus – virusus, bakterijas, kitos grupės kraują, vėžio ląsteles. Bet kai imuninės sistemos veikla sutrikusi, ji ima taip pat griežtai reaguoti ir į visiškai nepiktus „agentus" – alergenus: augalų dulkes, gyvūnų kailį, kai kuriuos produktus, namų dulkes. Taigi alergiją kenčiančio žmogaus imuninė sistema bijo to, ko nėra reikalo bijoti. Kartą suklydusi, ji ir toliau kartoja savo klaidą paleisdama gynybinio mechanizmo variklį. Kitaip tariant, kiekvieną kartą, kai tik susiduria su alergenu, žmogui ima perštėti ir ašaroti akys, teka nosis, graužia gerklę. Ilgainiui jis į tai įpranta, jog ši jo būklė tampa savotiškai naudinga. Pavyzdžiui, bronchine astma sergantis vaikas gali praleisti pamokas, suaugęs – nenueiti į darbą. Žmogus sulaukia daugiau dėmesio ir rūpesčio iš artimųjų. Viena vertus, liga sukelia nepatogumų, antra vertus – yra tam tikras problemų sprendimo būdas. Susidaro uždaras ratas. Tai psichologinė priklausomybė, kurią gali pašalinti psichoterapeutas, padėdamas žmogaus imuninei sistemai atsikratyti nereikalingos baimės.

Individualaus darbo su alergija sergančiu žmogumi tikslas – pakeisti psichologinę nuostatą į alergenus, kurios padarinys yra fiziologinė organizmo reakcija. Tam taikoma psichoterapinė neurolingvistinio programavimo metodika. Iš esmės ši metodika panaši į tai, kaip alergiją gydo gydytojai imunologai ir alergologai. Jie pacientui įleidžia alergeno mažomis dozėmis, paskui jas didina, taip mokydami imuninę sistemą ramiai reaguoti į tam tikrą medžiagą. Dažnai ši procedūra pacientams sukelia labai nemalonias reakcijas, tačiau jeigu jie ištveria iki galo, dauguma pasveiksta.

Iki tol alergeną paciento organizmas suvokė kaip grėsmingą, nemalonų, ir tai „užsikoduodavo" kaip kažkas tamsaus, migloto, nemalonaus. Po psichologinės procedūros alergenų suvokimas visiškai pakinta.

Esmė ir išvada: žmogaus organizmas sugeba greitai išvalyti jame susikaupusias žalingas medžiagas. Jis taip pat sugeba greitai išmokti daugiau jų nebekaupti. ŠTAI.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Marija 2011 geg. 31 21:59

Kiek zinau tai yra tokie vaistai nuo alergijos, kurie slopina centrine nervu sistema, nes ji ir sukelia alergines reakcijas. Isgerus ju jautiesi apsvaigusi, bet nors nebeciaudai :)))
Apskritai nuo centrines nervu sistemos labai daug kas priklauso.

Dana 2011 geg. 31 11:37

Oho dar tokios terapijos negirdejau. Ar visi psichologai moka gydyti alergijas siuo metodu? Noreciau isbandyti, nes vaistai nepadeda.