Sveikatingumo procedūros – gyvybės šaltinis

Teksto dydis:

Sveikatingumo procedūros – gyvybės šaltinis

Sveikatingumo procedūros – gyvybės šaltinis
2014-09-08 10:29

Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje sparčiai populiarėja sveikatingumo paslaugos ir sveikatingumo procedūrų paklausa. Vis labiau žmonės atsisuka į save ir pradeda daugiau rūpintis sveikata bei išvaizda. Gyvendami moderniame amžiuje, kuriame visi nuolat skuba, kartais stokojame laiko ir pastangų pasirūpinti savo vidine harmonija bei tinkama kūno priežiūra. Todėl sveikatingumo centrai ir įvairios sveikatingumo procedūros tampa ypač reikšmingos ne tik norintiems atsipalaiduoti, bet ir pasikrauti energijos, teigiamų emocijų, atgaivinti organizmą, sustiprinti jį bei padėti jam kovoti su puolančiomis ligomis ar virusais. 

Įvairiose šalyse ypač populiarios sveikatingumo kelionės, Portugalija, Turkija, Kinija, Indija ir daugelis kitų siūlo įvairius maršrutus, kuriuose galima mėgautis druskų voniomis, šiltais geizerių šaltiniais, gydančiomis arbatomis ir kitomis procedūromis, puikiai subalansuotomis kūnui ir sielai.

Vandens gydomoji galia 

Ypač populiarios ir puikiai vertinamos yra įvairios vandens procedūros. Dažnai reabilitacijai ar organizmo atstatymui gydytojai paskiria pacientams ištisus kompleksus vandens procedūrų, kurie pašalina nuovargį, malšina stresą, padeda kūnui atsipalaiduoti. 

  • Pirtys. Ypač populiari sveikatingumo programa – pirčių oazės. Daugelis žmonių, lietuviai tikrai vieni  iš jų, ypač vertina pirčių malonumus. Tai ne tik malonus, bet ir sveikas laiko praleidimas. Pabuvę pirtyje jaučiatės gerokai lengvesni, švaresni, labiau atsipalaidavę. Taip yra todėl, kad pirties karštus skatina žmogų prakaituoti ir padeda jam pašalinti toksinus bei kitas nuodingas medžiagas.

Žinoma, pirtis pirčiai nelygi ir reikia gerai žinoti, ko reikalauja Jūsų organizmas. Ne kiekvienas gali mėgautis pirties malonumais aukštoje temperatūroje. Todėl reikia sekti savo organizmą ir gerai įvertinti savo pajėgumą. Mėgaujantis pirtimis geriausia pradėti nuo mažesnės temperatūros pirčių ir palaipsniui eiti į aukštesnės  temperatūros stebint save. Nebūkite pirtyje tol, kol jau bus sunku kvėpuoti, nes taip sveikatingumo  procedūra gali tapti tikra kančia ir net turėti neigiamą poveikį organizmui. 

  • Vonios. Įvairiuose SPA centruose bei reabilitacijos kompleksuose dažnai siūloma viena efektyviausių ir geriausiai vertinamų sveikatingumo procedūrų – gydomosios vonios. Tai šiuolaikinė technologija, kuri mena dar senuosius laikus ir senuosius gydymo būdus. Perlinės, druskos, purvo, mineralinės vonios padeda žmogui ne tik atgauti jėgas, bet ir pripildyti organizmą reikalingų medžiagų. 

Gydomųjų vonių veikimo principas atvirkščias pirtims. Kuomet karštyje per atsivėrusias sporas iš organizmo šalinasi nereikalingos medžiagos, vonioje per sporas organizmas apsisavina naudingas medžiagas ir taip praturtina save ir atsigauna. Dažniausiai gydomųjų vonių pagalba pagerinama žmogaus kraujotaka, numalšinamas skausmas, slopinamas uždegimas, ypač pagerinama skydliaukės veikla. Daugiausiai gydomųjų vonių procedūros skiriamos onkologiniams ligoniams, nėštumo metu, psichikos ligoms, alergijoms gydyti.

  • Plaukiojimas. Dažnai egzotinės kelionės atostogų metu tėvai kone pykstasi su vaikais, kad negali jų  ištraukti iš baseino prie viešbučio, tačiau į tai kartais verta pažiūrėti ir kitomis akimis. Visi medicinos specialistai pritaria, jog plaukiojimas – nenusakomai naudingas kiekvieno žmogaus organizmui. 

Todėl plaukiojimo procedūros ypač vertinamos ir dažnai skiriamos ne tik atsipalaidavimui, bet ir rimtų ligų gydymui. Ne paslaptis, jog plaukiant veikia beveik visi žmogaus raumenys, todėl plaukiojimo procedūros ypač pravarčios senyvo amžiaus žmonėms, taip pat reabilitacijos metu, norint išsigydyti sustingusius raumenis, atgauti jėgas po sunkios ligos. 

Reguliarus plaukiojimas padeda organizmui susitvarkyti su sunkiomis ligomis, taip pat mobilizuoja medžiagų apykaitą, stimuliuoja raumenis, gerina nervų sistemą, palengvina darbą kvėpavimo sistemai, ramina nervus ir garantuoja gerą miegą. 

Prisilietimai daro stebuklus 

Vandens malonumai tinka ir patinka ne kiekvienam žmogui bei pacientui, kai kurie iš jų žymiai mieliau gulasi ant masažinių stalų ir mėgaujasi prisilietimo malonumais bei gydomąja galia. Masažai ir kitos kūno procedūros ypač vertinamos ir dažnai turi labai didelį poveikį ne tik sergančio, bet ir iš pirmo žvilgsnio sveiko žmogaus organizmui bei savijautai.

  • Klasikinis. Masažo istorija mena kone 3000 metų prieš mūsų erą ir tai majų kultūroje buvo viena pagrindinių gydymo priemonių. Šiandien klasikinis masažas dažniau renkamasis atsipalaidavimui, tačiau taip pat negalima atmesti ir gydomosios jo galios. Dažniausiai tokios procedūros daugiausiai naudos suteikia sportuojantiems ir didelį aktyvumą patiriantiems žmonėms, nes šios procedūros padeda atsipalaiduoti raumenims. 
  • Giluminis. Dažniausiai giluminio masažo procedūros skiriamos reabilitacijos laikotarpiu arba pacientams, kurių organizmas išsekęs, susitingęs. Giluminis masažas turi būti atliekamas griežtai tik profesionalių specialistų, nes netinkami judesiai gali žmogų sužaloti. Dažniausiai tokio tipo procedūros skiriamos išjudinti sustingusius raumenis, padėti atstatyti kūno dalių funkcionalumui. 
  • Refleksinis. Nors mokslininkai dar neįrodė, tačiau praktika kalba, jog refleksinis masažas yra puiki gydymo priemonė, kuomet žmogus užblokuoja save arba būna užblokuotas psichologiškai. Kartais po įvairių traumų ar sukrėtimų žmogus nebegali atsipalaiduoti arba sunkiai valdo kurią nors kūno dalį. Šiems žmonėms skiriamas refleksinis masažas, kurio metu liečiamos ir stimuliuojamos pėdos bei delnai siunčia signalus į žmogaus smegenis. 
  • Atpalaiduojantis. Dažnai sveikatingumo centruose apsilanko žmonės, nesiskundžiantys jokiomis ligomis, o tiesiog norintys gerai praleisti laiką romantiškos povestuvinės kelionės ar šventinio savaitgalio metu. Tokiu atveju puikiai atsipalaiduoti padeda aromaterapiniai ar karštų akmenų masažai, kurie iš tiesų suteikia malonumą, padeda susikaupti, susitelkti į kūno pojūčius ir kaip reikiant atpalaiduoja, po masažo palikdami tik švelnumo ir lengvumo jausmą.

Autorė: Justina Kabakaitė

Komentuoti