VASARIS - ŠEIMOS MĖNUO. Mityba nėštumo metu: produktai, kurių turėtumėte vengti.

Teksto dydis:

VASARIS - ŠEIMOS MĖNUO. Mityba nėštumo metu: produktai, kurių turėtumėte vengti.

VASARIS - ŠEIMOS MĖNUO. Mityba nėštumo metu: produktai, kurių turėtumėte vengti.
2012 saus. 31 14:21

Neštumo metu jūs norite savo būsimam vaikui visko, kas geriausia. Štai kodėl atsipjaunate bent gabalėlį vaisiaus per pusryčius, įsidedate papildomai daržovių į mėgstamiausius patiekalus ir valgote jogurtą desertui. Tačiau ar žinote, kokių maisto produktų nėštumo metu reikėtų vengti?
Pradėkite nuo nėštumo mitybos pagrindų. Supratimas, kokių maisto produktų laukiantis valgyti nederėtų, gali padėti daryti sveikiausius sprendimus jums ir jūsų būsimam kūdikiui.
Jūros gėrybės. Jūros gėrybės gali būti puikus baltymų ir geležies bei omega-3 riebiųjų rūgščių šaltinis, galintis padėti jūsų vaiko smegenų vystymuisi. Tiesą pasakius, mokslininkai teigia, kad nereikėtų šykštėti jūros gėrybių nėštumo metu, nes kai kurių, iš šių maisto produktų gaunamų medžiagų trūkumas gali atsiliepti kūdikio verbaliniams įgūdžiams, sukelti elgesio problemų ir kitokių neigiamų vystymosi pasėkmių vaikystėje. Tačiau, kai kuri žuvis ir vėžiagyviai savo sudėtyje gali turėti pavojingą kiekį gyvsidabrio. Per didelis kiekis gyvsidabrio gali pažeisti besivystančią vaisiaus nervų sistemą.
Kuo didesnė ar senesnė žuvis, tuo daugiau joje gali būti gyvsidabrio. JAV Maisto ir vaistų administracija (angl. The Food and Drug Administration, FDA) ir Aplinkos apsaugos agentūra skatina nėščiąsias vengti:
kardžuvės, ryklienos, karališkosios skumbrės, cigarinio ešerio.
Kokią žuvį valgyti saugu? Kai kurių rūšių žuvyse susikaupia nedaug gyvsidabrio. Nėščiosioms per savaitę saugu suvalgyti 340 gramų tuno ir dvi vidutines porcijas: krevečių, konservuoto tuno, lašišos, saidos, šamo, menkės. Venkite žalių, neapdorotų ar užterštų jūros gėrybių.
Šitaip padėsite sau išvengti bakterinių ligų, tad:
Venkite žalios žuvies ir vėžiagyvių. Ypač svarbu vengti austrių ir jūros moliuskų.
Venkite šaldytų rūkytų jūros gėrybių, tokių kaip rūkyta lašiša. Nieko tokio, jei rūkytų jūros gėrybių pasitaikys kokiame nors patiekale. Konservuotas jūros gėrybes taip pat valgyti saugiau.
Sužinokite, iš kur atgabentos jūsų perkamos jūros gėrybės.
Tinkamai ruoškite jūros gėrybes. Žuvis tinkamai paruošta tada, kai byra į gabalėlius. Krevetes, omarus ir moliuskus apdorokite iki kol pasidarys pieno baltumo. Jūros moliuskus, midijas ir austres virkite iki kol atsidarys jų geldelės.
Venkite ne iki galo iškeptos mėsos, ne iki galo apdorotos paukštienos ir kiaušinių.
Nėštumo metu vyksta pokyčiai medžiagų apykaitoje, todėl lengviau apsinuodyti, kas gali pakenkti nėščiąjai ir vaisiui.
Kad išvengtumėte apsinuodijimo patariama:
Prieš valgant iki galo apdoroti mėsą ir paukštieną. Iš mėsos turi bėgti sultys.
Nepirkite jau prikimštos vištos, nes joje gali greičiau imti veistis bakterijos.
Virkite kiaušinius, kol kiaušinio trynys ir baltymas taps kieti. Ne iki galo išvirtuose kiaušiniuose gali likti salmoneliozės bakterijų. Venkite patiekalų, kuriuose naudojamas žalias kiaušinis.                        Venkite nepasterizuotų produktų
Daugelis neriebių prieno produktų gali būti sveikos mitybos dalimi. Tačiau produktai, kuriuose yra nepasterizuoto pieno besilaukiančiajai netinka. Jie gali sukelti apsinuodijimą. Venkite gerti ir nepasterizuotų sulčių.
Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių
Kad pašalintumėte kenksmingas bakterijas, žalius vaisius ir daržoves kruopščiai nuplaukite ir nupjaukite sugedusias jų dalis.
Nepatartina valgyti daug kepenėlių
Kepenėles nėštumo metu valgyti sveika, tačiau nepersistenkite. Jose yra nemažas kiekis vitamino A, o per daug vitamino A gali sukelti apsigimimus.
Atsargiai su kofeinu
Kofeinas gali paveikti vaisiaus širdies ritmą. Kai kurie tyrimai parodė, kad per didelis kofeino kiekis gali būti susijęs su nedideliu naujagimio kūno svoriu ar neišnešiotumu, taip pat vaikas gali gimti negyvas. 2008 – aisiais atliktos studijos parodė, kad 200 mg kofeino per dieną – t.y. apie 354 ml puodelis kavos nėštumo metu gali sulėtinti vaisiaus augimą. Todėl kavos reikėtų nepadauginti.
Venkite žolelių arbatos
Nors žolelių arbata gali raminti, venkite jos tol, kol nėštumą prižiūrintis gydytojas pasakys, kad tokią arbatą jums gerti saugu. Kai kurios žolelės atitinkamai veikia vaisių. Dideli kiekiai aviečių lapų arbatos gali sukelti gimdos susitraukimus.
Venkite alkoholio
Vienas gėrimas gal ir nepažeis vaisiaus, tačiau alkoholį nėštumo metu gerti, visgi, nėra saugu. Tad geriausias būdas jo visiškai vengti. Pagalvokite apie riziką. Motinos, kurios geria alkoholį turi didesnę riziką persileisti arba pagimdyti negyvą kūdikį. Per didelis alkoholio kiekis nėštumo metu gali sąlygoti vaisiaus alkoholizmo sindromą, kas sukelia veido deformacijas, širdies problemas, mažą naujagimio kūno svorį ir protinį atsilikimą. Netgi saikingas alkoholio vartojimas gali pažeisti vaisiaus smegenų vystymąsį.
Jei esate susirūpinusi, kad gėrėte alkoholį prieš sužinodama, jog esate pastojusi ar manote, jog jums reikia pagalbos kovojant su alkoholizmu, pasitarkite su gydytoju, kuris pasiūlys tinkamą pagalbą.

AR JUMS TRŪKSTA GELEŽIES?

Ar dažnai jaučiate nuovargį?
Atsibudę jaučiatės pailsėję, energingi?
Ar Jums sunku susikaupti?
Ar dažnai sunku mąstyti?
Sunkiai įsimenate ką nors nauja?
Jums sunku atlikti fizinį darbą, mankštintis?
Ar jaučiate, kad širdis plaka dažniau, sutrinka ritmas?
Ar, aktyviau pajudėjus, užima kvapą?
Dažnai sergate infekcinėmis ligomis?
Ant jūsų liežuvio yra nedidelių opų?
Ar jaučiate potraukį valgyti krakmolą, ledą ar molį?
Neturite apetito?
Skauda galvą, kamuoja neramių kojų sindromas?
Per dieną suvalgote mažiau nei keturias porcijas daržovių?
Ar esate vegetaras?
Ar per menstruacijas gausiai kraujuojate?
Sergate ligomis, kurios sukelia kraujavimą (skrandžio opa, hemorojus...)?
Jūsų apatiniai akių vokai iš vidaus atrodo balkšvi?
Ar Jūsų paakiai pamėlę?
Veidas – išblyškęs?
Jūsų nagai ne rausvi, o balkšvi?
Jūsų nagai sluoksniuojasi, o plaukai lūžinėja?
Ar jūsų delnų linijos tamsesnės nei visas delnas?

Jei teigiamai atsakysite į penkis ar daugiau klausimų,pasistenkite papildyti geležies atsargas.

„Floradix – skystosios geležies formulė“ – padeda įveikti nuovargį, apatiją bei sustiprinti imunitetą.
„Floradix – skystosios geležies formulė“ visame pasaulyje žinomas geležies papildas. Tai natūralus geležies šaltinis – geležies gliukonatas. Jau daugiau nei 60 metų moterys įvairiose šalyse rekomenduoja šį produktą artimiausioms savo draugėms, nes „Floradix“ padeda sumažinti nuovargį, suteikia energijos, nedirgina virškinamojo trakto, tinka nėščioms ir maitinančioms moterims. Šis produktas saugo nuo geležies trūkumo ir jo sukeliamų nemalonių moterims pasekmių – blyškiai pilkšvos veido spalvos, pajuodusių ratilų po akimis, trupančių nagų, lūžinėjančių plaukų, nuolatinio nuovargio, šąlančių rankų ir pėdų. Jis taip pat tinka vaikams nuo 1 metų, vegetarams ir veganams. Yra saugus vartoti ilgą laiką.
„Floradix – skystosios geležies formulė“ yra su vaisių, uogų, daigintų kviečių ekstraktais, kurie gerina geležies pasisavinimą.
Geležies trūkumą geriausiai koreguoja tinkama dieta ir papildai, labai sunkiais atvejais prireikia ir vaistų bei skiriami paperoraliniai preparatai, kurių naudą patvirtina klinikiniai tyrimai.

Komentuoti