5 patarimai, padėsiantys pagerinti namų oro kokybę

Teksto dydis:

5 patarimai, padėsiantys pagerinti namų oro kokybę

5 patarimai, padėsiantys pagerinti namų oro kokybę
2011 rugp. 29 15:46

Ekologiškas gyvenimo būdas padės aplinkai ir jūsų šeimai kvėpuoti lengviau. Atminkite, kad aplinka jūsų namo viduje yra tokia pat svarbi kaip ir už jo namų ribų.
JAV Aplinkos apsaugos institucijos duomenimis oras vidutiniškuose namuose penkis kartus labiau užterštas, nei oras lauke. Šį užterštumą lemia dulkės, gyvūnų pleiskanos, purvas ir bakterijos. Deja, chemikalai patenkantys per įvairius buitinius valiklius taip pat blogina namų oro kokybę.
Pagrindiniai to kaltininkai tai chemikalai vadinami volatilo organiniais junginiais, arba VOJ, garuojantys kambario temperatūroje. Priklausomai nuo individo sąveikos su produktu ir jautrumo, volatilo organiniai junginiai gali greitai sukelti sveikatos sutrikimus tokius kaip galvos skausmas, akių nosies ir gerklės suirzimas bei apsunkintas kvėpavimas. Jei kada nors teko dažyti kambarį ir po to jautėtės kiek apsvaigę, jūs jau žinote volatilo organinių junginių poveikį. Dažnai kvėpuojant volatilo organiniais junginiais gali pasireikšti lėtinės širdies ir neurologinės ligos.
Volatilo organiniai junginiai labiausiai žinomi formaldehido pavidalu, kurio galima rasti daugelyje buitinių valiklių, statytibinėse medžiagose, netgi asmeninės priežiūros priemonėse ir balduose.
Pagerinti oro kokybę namuose jums padės žemiau pateikti nurodymai:
1. Atsikratykite dirbtinių kvapų
Pirmas dalykas, kurį ekologijos ekspertai pasakytų tai „daugiau jokių dirbtinių kvapų!“ Atpraskite nuo elektrinių ir purškiamų oro gaiviklių. Jei namuose naudojatės abiejais, dar blogiau, nes paverčiate namų aplinką nesaugia sau ir savo vaikams. Oro gaiviklių negalima naudoti ir tada, kai namuose yra astma sergančiųjų.
Aplink mus tvyro tirštas chemikalų rūkas. Mes naudojamės parfumuotais dezodorantais ir šampūnais, tualetiniu vandeniu. Tad prieš įsinešdami į namus chemijos, prieš tai gerai pagalvokite.
2. Skaitykite etiketes
Kai ieškote ekologiškų produktų, skirkite daugiau laiko išsiaiškinti, kas rašoma ant etiketės. Pavyzdžiui, sienų dažai gali būti pažymėti ženklu „ekologiški“ jei jie buvo pagaminti mažai teršiant aplinką, tačiau vis tiek gali neigiamai veikti sveikatą.
3. Įsigykite oro filtrą
Kambarių ar viso namo oro filtrai gali padėti išvalyti orą nuo daugelio teršalų, kurie neišvalomi kitais būdais. Kai kurios teršalų dalelės yra tokios mikroskopinės, kad gali išsilaisvinti iš dulkių siurblio ir niekada nenusėsti ant grindų paviršiaus, todėl jų neįmanoma išvalyti.
Tuo tarpu elektroninis oro valytuvas ir efektyvūs oro filtrai gali sugauti ir neišleisti mažiausių dalelių ir biologinių teršalų, tokių kaip bakterijos, kol baktericidinė šviesa jų nenužudo. Šiais laikais nesunku įsigyti namų oro valymo sistemą.
Net ir naudodami oro filtrą, turite saugoti, kad į namus patektų kuo mažiau teršalų. Jei rūkote namuose, net ir turėdami oro filtrą nepajusite skirtumo lygiai kaip ir nepakanka turėti oro filtrą viename kambaryje, jei norite, kad visuose namuose oras būtų švarus.
Specialistai rekomenduoja naudoti oro filtrą su valytuvu, neišskiriančiu ozono, nes šios dujos taip pat gali erzinti kvėpavimo takų sistemą.
4. Gryniausias oras rūsyje
Visų nuostabai nuo 30 iki 60 procentų gryno oro namuose ateina iš rūsio. Tai reiškia, kad jei rūsio oras užterštas, jis nėra grynas ir namuose.
5. Išlaikykite kvapo testą
Nepirkite produktų, kurie turi aštrų dirbtinį aromatą. Jei priemonę pauosčius prekybos centre, ji užgniaužia kvapą, namuose nekvepės geriau.
Šis testas galioja ir baldams, kilimams, audiniams. Formaldehido dažnai aptinkama balduose. Daugelis natūralių produktų savo sudėtyje neturi volatilo organinio junginio. Neapsigaukite, yra natūralių produktų, turinčių stiprų citrinos kvapą. Jį suteikia natūralus produktas limonenas, tačiau jo aštrus kvapas ne geriau už volatilo organinius junginius.
Šaltinis: proudgreenhome.com

Komentuoti