Sodo mylėtojų traumos (tęsiam)

Teksto dydis:

Sodo mylėtojų traumos (tęsiam)

Sodo mylėtojų traumos (tęsiam)
2011 birž. 30 09:30

Ką daryti, jei...

             Perkaitote, iš nosies ėmė bėgti kraujas

  • Stiklinėje šalto virinto vandens ištirpinkite pilną valgomąjį šaukštą citrinų sulčių arba arbatinį šaukštą acto (tik ne acto esencijos!). Nedidelę dalį tirpalo įsipilkite į delnus ir atsargiai įkvėpkite nosimi, kelioms sekundėms sulaikykite kvėpavimą, užspaudę šnerves pirštais. Procedūros metu geriau ramiai pasėdėkite arba pastovėkite, bet nesigulkite.
  • Jei kraujas bėga iš dešinės šnervės, tai virš galvos pakelkite dešinę ranką, o kaire užspauskite dešinę šnervę, bėga iš kairės – kartokite judesius, pakeitę rankas.

    Į akis pateko smiltelė
  • Neskubėkite trinti pirštais vokų arba bandyti pašalinti svetimkūnį su vatele, apvyniota ant degtuko: jūs galite pažeisti jautrią akies gleivinę ir atverti vartus infekcijai, galinčiai sukelti konjunktyvitą. Prieš atsikratydami neprašyto svečio, kruopščiai nusiplaukite rankas ir nusiprauskite veidą.
  • Jei svetimkūnis „prilipo“ prie akies obuolio arba baltymo, pasisemkite į delnus šilto vandens (gali būti ir perkoštas arbatos nuoviras) ir, palenkę galvą, prisilieskite prie vandens atmerktomis akimis, keletą kartų pamirksėkite.
  • Jei norite smiltelę pašalinti iš apatinio voko, atsargiai patempkite jį dviem pirštais žemyn ir nuimkite svetimkūnį sudrėkintu švarios nosinės kampeliu.
  • Smiltelė užlindo už viršutinio voko? Pakelkite jį dviem pirštais ir lengvai keletą kartų patampykite – pirmyn – atgal. Tuo metu stenkitės žiūrėti žemyn. Nepadėjo? Tada ištempkite viršutinį voką į priekį, o po to patempkite žemyn, kad vidinė voko pusė šiek tiek prisiliestų prie apatinio voko blakstienų. Pakartokite procedūrą 3 – 4 kartus. Tada pašalinkite svetimkūnį iš anksto paruoštu drėgnu vatos tamponu. Baigę praplaukite akį švariu vandeniu.
  • Jei smiltelė vis tiek nejuda, jos nelieskite: galbūt ji šiek tiek prasiskverbė į akies audinius, juos nežymiai traumuodama. Kad išvengtumėte rimtų komplikacijų, apsilankykite pas okulistą. Gydytojui verta pasirodyti ir tuo atveju, jei po to, kai pašalinote svetimkūnį, jus ir toliau vargina akių ašarojimas ir jausmas, kad kažkas vis dėlto liko akyje.

Komentuoti