Sodo mylėtojų traumos (tęsiam)

Teksto dydis:

Sodo mylėtojų traumos (tęsiam)

Sodo mylėtojų traumos (tęsiam)
2011 liep. 1 13:41

            Susimušėte

  • Kad sumažintumėte tinimą ir skausmą pridėkite prie sumuštos vietos ledo arba šaltame vandenyje pamirkytą rankšluostį, arba gysločio lapą. Stambia tarka sutarkuokite vieną svogūną. Svogūno košelę išdėkite ant švarios marlės, po to greitai pridėkite prie sumuštos vietos. Apriškite ir laikykite tol, kol išdžius sultys.

    Įgėlė bitė
  • Kartu su geluonimi bitė į žaizdelę suleidžia ir maišelį su nuodais, kurie gali sukelti stiprią alerginę reakciją: tinimą, niežulį, dilgėlinę, viduriavimą ar net pykinimą. Pasistenkite kuo greičiau geluonį ištraukti. Paprastą adatą pamirkykite spirite arba jode, tada atsargiai pašalinkite geluonį iš žaizdelės. Tik nekrapštykite įkandimo vietos, o tiksliai nustatę, kur yra geluonis, užkabinkite jį stačiu kampu ir atsargiai ištraukite. Kad audinių tinimas greičiau praeitų po procedūros ant skaudančios vietos uždėkite šaltą kompresą. Išgerkite kokio nors priešalerginio preparato, pavyzdžiui, tavegilo arba suprastino.

    Rankas nugairino vėjas
  • Grįžę namo, pasigaminkite maitinančią kaukę rankoms. Išvirkite 2 nuluptas bulves, ištrinkite jas iki vienalytės masės, pridėkite 2 arbatinius šaukštus šviežiai išspaustų agurkų (arba citrinų) sulčių. Gautą šiltą košelę storu sluoksniu užtepkite ant rankų, uždenkite polietileno plėvele. Po 15 – 20 minučių nuplaukite kaukę šiltu vandeniu. Rankas patepkite drėkinančiu kremu.

    Į ausį įskrido muselė
  • Paguldykite nukentėjusį ant šono ir lėtai lašinkite jam į ausį augalinį aliejų. Vabzdys išplauks į paviršių. Po procedūros ausį išvalykite sausu vatos tamponu.

Komentuoti