Reikia priaugti svorio? Žalia mityba skuba į pagalbą

Teksto dydis:

Reikia priaugti svorio? Žalia mityba skuba į pagalbą

Reikia priaugti svorio? Žalia mityba skuba į pagalbą
2011-07-11 16:47

Žalioji mityba pastaraisiais metais tapo labai populiari dėl savo privalumų sveikatai. Šio tipo mityba susikoncentruoja ties natūraliu maistu ir jo neapdorojimu. Neapdorotas maistas nepraranda maistinės vertės ir išlaiko vitaminus, mineralus bei skaidulas. Vitaminai ir mineralai yra gyvybiškai svarbūs normalioms kūno funkcijoms, odos sveikatai ir hormonų balansui bei gerai nuotaikai palaikyti. Skaidulos reikalingos viršikinimui gerinti. Pradėjus eiti žaliosios mitybos keliu iš pradžių labai dažnai numetama svorio. Tačiau jo galima ir priaugti bei išmokti jį palaikyti valgant kaloringus produktus, turinčius sveikų riebalų.

Pirmas žingsnis
Daugiau valgykite žalio maisto, kuriame daug kalorijų ir sveikų riebalų. Tad negailėkite sau riešutų, kuriuose yra nemažai kalorijų bei riebalų, be to prireikus lengva normuoti jų porcijas. Sveikieji riešutuose esantys riebalai svarbūs vitaminų pasisavinimui, normalioms kūno funkcijoms, hormonų balansui ir odos sveikatai palaikyti. 24 migdolai turi 163 kalorijas, 14g riebalų, 6g angliavandenių, 3,5 g skaidulų ir 6 g baltymų. Užkandžiaukite riešutais per visą dieną, įmaišykite jų į salotas ar jogurtą.

Antras žingsnis
Į gaminamus patiekalus įmaišykite aliejaus. Aliejai, kuriuos sveika vartoti tai alyvuogių aliejus, saulėgrąžų, kanolos, linų sėmenų aliejus. Vienas valgomasis šaukštas alyvuogių aliejaus suteikia 119 kaloriju ir 13,5g riebalu, 9,8 g iš ju prisotinti. Gardinkite aliejumi daržoves, mėsą ir bulves.

Trečias žingsnis
Valgykite daug kalorijų turinčius džiovintus vaisius. Džiovinti vaisiai tai būtinų vitaminų, mineralų ir dietinių skaidulų šaltinis. Tačiau jų trūkumas tas, kad juose daug cukraus, todėl kiek sveikiau yra valgyti šaldytus ir šviežius vaisius. Tačiau jei stengiatės priaugti svorio, džiovinti vaisiai jums kaip tik. Galite jais užkandžiauti visą dieną, maišyti su riešutais. Valgykite datules, figas, abrikosus, bananų traškučius ir razinas.

Ketvirtas žingsnis
Gaminkitės kaloringus ir vitaminingus kokteilius. Trintus kokteilius lengva ir greita pagaminti, juos lengviau virškinti, nei kitą kaloringą maistą, kuris dažnai sukelia diskomfortą skrandyje ir sumažina galimybę suvalgyti daugiau. Gerkite trintus kokteilius užkandžių metu. Štai įprastas trinto kokteilio receptas:
1 puodelis šaldytų uogų su bananu
1 puodelis vandens ar nepasterizuoto pieno
1 – 2  valgomieji šaukštai augalinių miltų
2 valgomieji šaukštai riešutų sviesto
1 puodelis špinatų
1 – 2 valgomieji šaukštai linų sėmenų aliejaus

Penktas žingsnis
Valgykite dažnai, per dieną turite suvalgyti tris pagrindinius patiekalus ir tris užkandžius ir nelaukite ilgiau nei tris ar keturias valandas iki kito valgymo. Su savimi visuomet turėkite užkandžių, jei esate tikri, kad anksti negrįšite namo ir neturėsite laiko užsukti pavalgyti. Užkandžiams puikiai tinka riešutai, įvairios sėklos, galite juos maišyti su juodu šokoladu.

Šaltinis www.livestrong.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

narimantas 2012-02-16 11:44

nors vienas pasiulymas nenumesti svorio o priaugt man tai patiko

galina 2011-07-16 21:16

man zeurei sukasi galva kas man gali buti